طراحی وب‌سایت

طراحی و توسعه وب‌سایت

کم کم داریم به دورانی نزدیک میشویم که بیان کردن اهمیت آنلاین کردن کسب و کار ها و بیزینس‌ها به مقوله‌ای بیهوده و مبرهن تبدیل شده است. هر کسی که قصد ورود به دنیای کسب و کارها را داشته باشد، اگر در اولویت اول بیزنس خود آنلاین سازی را در نظر نگیرید، حتما در اولویت دوم آن را در نظر خواهد گرفت. برای آنلاین سازی کسب و کارها هم حتما نیازی به صرف بودجه اختصاصی و هزینه هنگفت نیست. تمام گستره‌ی فعالیت‌ها از پیج اینستاگرام تا تاسیس شرکت های بیزنس آنلاین در یک دسته بندی قرار خواهند گرفت.

اما استانداردترین و پایدارترین پلتفرم برای راه اندازه کسب و کار اینترنتی، یک وبسایت است. وب‌سایت در برابر شبکه‌های اجتماعی هم وسعت بیشتری از مخاطبان را شامل میشود و هم پایداری بیشتری خواهد داشت. همانطور که سالها پیش برای مردم شبکه‌ اجتماعی Line و Viber وجود داشت ولی الان (حداقل در ایران) کمتر کسی را میشناسیم که با این شبکه‌ها سروکار داشته باشد. در واقع هر شبکه‌ اجتماعی بنا به عوامل متعددی عمر مشخصی خواهد داشت و بعد از مدتی با توجه به نیاز مخاطبان، عمر شبکه‌های اجتماعی به پایان خواهد رسید. اما در تمام این دوران، وب‌سایت به عنوان یک پلتفرم و رسانه پایدار خواهد بود.

بنابراین، فعالیت و سرمایه گذاری درست و مطمئن در کسب و کارهای اینترنتی نیازمند داشتن یک وب‌سایت استاندارد است.

در ادامه چند مزیت داشتن وب‌سایت برای کسب و کارها معرفی خواهیم کرد.

 

افزایش اعتبار برند

یک وبسایت موفق و معتبر، میتواند برای شما یک نام تجاری و برند معتبر باشد. اگر سرمایه گذاری و جهت دهی مناسب برای وب‌سایت کسب و کارتان داشته باشید، میتوانید به طور کلی بنای تجارت و تمرکز کسب درآمد را وب‌سایت خودتان قرار دهید.

بازاریابی وسیعتر

اگر کسب و کار شما نیاز به بازاریابی گسترده داشته باشد، میتوانید وب‌سایت کسب و کارتان را بستر این بازاریابی قرار دهید. روش های بسیار زیادی برای جذب مشتری و جذب مخاطب در وب‌سایت هستند که در برابر هزینه‌های بازاریابی سابق و فیزیکی تقریبا ناچیز محسوب میشوند. مهمترین و بهترین روش بازاریابی در وب‌سایت‌ها سئو (بهینه‌سازی موتورهای جستجو) است که قواعد رقابت بزرگترین وب‌سایت های جهان است.

کاهش هزینه‌ها در کسب و کار

سرمایه گذاری و تمرکز روی وب‌سایت به عنوان بستر اصلی یک کسب و کار در برابر تاسیس یک کسب و کار فیزیکی هزینه‌ی بسیار ناچیزی دارد. این روزها با وجود هزینه‌های زیاد املاک تجاری، هزینه طراحی دکور مناسب برای کسب و کار، هزینه‌های جاری و ماهانه و ... تاسیس یک کسب و کار فیزیکی کار هر کسی نیست. اما در مقابل تاسیس یک وب‌سایت و رشد و نگهداری از آن شاید یک صدم هزینه‌های گفته شده را داشته باشد و البته نتیجه‌ی صد برابر!

سهولت دسترسی به خدمات

اعتماد کردن به وب‌سایت‌ها و خرید آنلاین اجناس چیزی بود که بشر باید به آن میرسید. شاید چند سال قبل خرید لباس به صورت انلاین معقول نبود. اما در این چند سال خصوصاً با شیوع کرونا فروشگاه‌های اینترنتی رشد چند برابری را تجربه کردند و تقریبا هر چیزی که میتوانید به صورت آنلاین بخرید.

قابلیت دسترسی بهتر به مخاطبان

کسب و کارهای فیزیکی محدود به منطقه‌ی جغرافیایی هستند که در آن میتوانند حضور داشته باشند اما کسب و کارهای آنلاین میتوانند در کل فضای آنلاین فعالیت کنند و به مخاطبها و مشتریانشان سرویس ارائه کنند. حتی اگر در فضای آنلاین قرار به فروش و ارائه‌ی محصولات فیزیکی باشد با وجود سیستم‌های حمل و نقل داخلی و خارجی، با فاصله زمانی چند روز میتوان محصولات را به هر نقطه‌ای از دنیا ارسال کرد.

معرفی گسترده‌تر و ارائه بهتر خدمات

برای ارائه و معرفی خدمات و محصولات خود به مشتریان در فضای آنلاین، راه‌های گوناگونی وجود دارد. ویدیو، عکس، مقاله متنی و جدیداً با تکنولوژی واقعیت مجازی تقریبا همه نوع ارائه‌ای که ممکن است وجود داشته باشد، در دسترس مخاطبان قرار دارد.

به روز بودن کسب و کار

در جامعه ‌ای هستیم که قیمت‌ها و جزئیات خدمات کسب و کارها به صورت لحظه‌ای درحال تغییر هستند. اگر کسب و کار آنلاین نداشته باشیم، برای اطلاع رسانی به مشتریان، باید دغدغه‌هایی مثل چاپ تراکت، بروشور و تبلیغات داشته باشیم در صورتی که در بستر هایی مثل وب‌سایت تنها کافی است که اطلاعات محصول را تغییر دهیم.

دسته بندی وب‌سایت‌ها در بلانفو

اینستاگرام به وبسایت در استودیو بلانفو

اگر شما هم جزو کسانی هستید که اهمیت فروش مجازی و اینترنتی محصولات را در کسب و کار خودتان حس کرده اید، پس حتما به این دغدغه دچار شده‌اید که چطور سود فروش خود را در این بخش افزایش دهید. با توجه به شرایط کشور، هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ وجود بیماری‌ همه‌گیر کرونا، اهمیت فعالیت در این بخش برای کسب و کارها شدیداً افزایش یافته است. اینستاگرام به عنوان عام‌ترین و معمول‌ترین بستر برای کسب‌ و کارهایی است که می خواهند به شکل مجازی فعالیت اقتصادی داشته باشند. به این دلیل که جامعه مخاطبین آن بسیار بالاست و تقریبا از تمامی اقشار جامعه در آن حضور فعال دارند و همچنین کار با آن نیاز به دانش، تخصص  و تخصیص هزینه‌ی سنگین ندارد. البته که خود اینستاگرام هم به این نیاز از مخاطبان خود آگاه است و برای رشد این وجه از پلتفرم خود در حال تلاش است، همانطور که شاهد هستیم بسیاری از کسب و کارها وجود دارند که موفقیت خود را مدیون اینستاگرام هستند.

مراحل ساخت یک وب‌سایت در بلانفو

  • مرحله اول
  • مرحله دوم
  • مرحله سوم
  • مرحله چهارم
  • مرحله پنجم
  • مرحله ششم

مرحله اول - نیازسنجی از کارفرما

در مرحله اول از طراحی وب‌سایت ، اعضای تیم روابط عمومی به بررسی نیازهای شما خواهند پرداخت و تمامی قسمت‌ها و ماژول‌های مورد نیاز وب‌سایت شما را تحلیل و بررسی خواهند کرد تا در نهایت وب‌سایت شما در استانداردترین شکل ممکن تصور شود. آنچه که در این مرحله حائز اهمیت است، ارائه کامل نیازها توسط مشتری به بلانفو است که میتواند باعث شود تا وب‌سایت نهایی به آنچه که شما در ذهن خود دارید نزدیک‌تر باشد و انتظارات شما را به طور کامل برآورده کند.

مرحله دوم - بررسی و طراحی بر اساس نیازمندیها

پس از دریافت نیازها و انتظارات شما از وب‌سایت، تیم طراحی به بررسی آنچه که در بخش نیازمندی‌ها جمع آوری شد، خواهد پرداخت. تمامی پیش نیازهایی که قبل از طراحی وب‌سایت لازم است، مانند لوگو، طراحی‌های گرافیکی، امکانات اولیه مانند هاست و دامین و... تهیه خواهند شد تا در بخش طراحی وب‌سایت با کمبود مواجه نشویم.

مرحله سوم - پیاده‌سازی و اجرای نسخه اولیه

در این مرحله با توجه به آنچه که در مراحل قبل جمع‌‌آوری شد، به پیاده‌سازی وب‌سایت خواهیم پرداخت و آن را به طور کامل آماده تحویل می کنیم. مهم ترین پروسه در طراحی وب‌سایت، همین بخش خواهد بود.

وب‌سایت در این بخش به طور کامل آماده خواهد شد، اما در نهایت نیاز به تایید شما به عنوان صاحب سایت خواهد داشت.

مرحله چهارم - ارائه نسخه اولیه و دریافت تغییرات احتمالی

بعد از مرحله پیاده سازی ،  سایت آماده تحویل است و سایت با توجه به نیازها و انتظارات شما طراحی شده است. اما برای آنکه از رضایت شما اطمینان حاصل کنیم، سایت توسط شما بررسی شده و تمامی تغییرات احتمالی آن بدست خواهد آمد.
تیم پشتیبانی ما نیز این تغییرات را به تیم توسعه ارجاع خواهد داد ، و این تیم در سریع ترین زمان تغییرات را اعمال کرده و سایت آماده تحویل نهایی به شما خواهد شد.

مرحله پنجم - آماده‌سازی و تحویل نهایی وب‌سایت

سایت شما آماده است! تیم بلانفو در این مرحله یک جلسه آموزشی غیر حضوری برای مدیریت سایت ، برای شما برگزار خواهد کرد. اگر سوالی هم بعد از این مرحله پیش آمد، با توجه به موارد موجود در بخش پشتیبانی، تیم بلانفو پاسخگو آن خواهند بود.
حال شما باید تصمیم بگیرید که چگونه آن را در جهت پیشبرد اهدافتان رهبری کنید. وب‌سایتی معتبر و حائز اعتبار است که دائما در حال بروزرسانی و ارتباط با مخاطبین خود باشد. بنابراین باید زمانی را صرف نوشتن مطالب و مقالات برای وب‌سایت خود کنید تا بتوانید مخاطبین وب‌سایت خودتان را حفظ و افزایش دهید.

استانداردسازی و بهینه‌سازی وب‌سایت

وب‌سایت دائما احتیاج به مراقبت و نگهداری دارد، درست مانند طفل تازه متولد شده‌ای که احتیاج به نگهداری دارد.
بهینه‌سازی سرعت بارگذاری وب‌سایت در مرورگرها، تولید محتوای بهینه و هدفمند، مشاوره برای انتخاب کلمات کلیدی، افزایش تعداد بازدیدکنندگان، افزایش نرخ کلیک در سایت و بهبود رتبه الکسای وب‌سایت برخی از مواردی است که در این بخش باید مورد توجه قرار بگیرد.