توسعه افزونه وردپرس

دلایل زیادی برای انتخاب وردپرس برای بستر طراحی سایت وجود دارد. از هر 4 وب‌سایت در کل جهان، یک وب‌سایت با وردپرس ساخته شده و این حجم از محبوبیت همچنان در حال رشد است. رایگان و متن باز بودن، منعطف نسبت به تمام نیازهای کاربر، استاندارد و منظم در قوانین سئو، امن و همواره در حال گسترش و توسعه و… .

اما چرا باید وردپرس را برای طراحی سایت انتخاب کنیم؟ واضح است، اگر وب‌سایت شما هنوز چارچوب و شمای اصلی خود را بدست نیاورده و اگر کسب و کاری در ذهن خود دارید که هنوز به بلوغ کافی نرسیده است، نیازی نیست که هزینه‌ی سنگین طراحی سایت اختصاصی را برای کار خود انتخاب کنید. وردپرس به عنوان پیشرو و جلودار سیستم‌های مدیریت محتوا، چیزی از یک وب‌سایت اختصاصی کم ندارد و بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا از همین سیستم برای وب‌سایت خود استفاده میکنند. مزایای بسیار زیادی در مقایسه وردپرس وب‌سایت اختصاصی وجود دارد که شما را قانع کند داشتن یک وب‌سایت اختصاصی مگر در شرایط خاص، انتخاب درستی نیست.

  • بهینه‌سازی وبسایت: پلاگین‌های اختصاصی می‌توانند بهینه‌سازی و افزایش کارایی وبسایت را تسهیل کنند. این می‌تواند شامل بهبود سرعت بارگذاری، ایجاد امنیت بیشتر، بهینه‌سازی SEO و اضافه کردن قابلیت‌های مورد نیاز باشد.

  • توسعه‌پذیری منحصربه‌فرد: با استفاده از پلاگین‌های اختصاصی، می‌توان توسعه‌ی وبسایت را به شکلی خاص و دقیق، بر اساس نیازها و مطالب مورد نیاز، انجام داد.

  • سازگاری با نیازهای منحصربه‌فرد: در برخی موارد، نیازهای یک وبسایت یا کسب و کار خاص ممکن است با پلاگین‌های موجود پوشش داده نشود و پلاگین اختصاصی می‌تواند بهبود و تکمیل کننده باشد.

تقریبا برای هر نوع امکان و عملکردی در وردپرس یک افزونه‌ی از قبل نوشته شده وجود دارد. ساخت یک افزونه سفارشی تنها در زمانی برای شما مفید خواهد بود که احتیاج داشته باشید که عملکرد یک قسمت در افزونه برای شما با توجه به نیاز شما در سیستم اختصاصی و سفارشی سازی شود.

  • نیازهای خاص در ظاهر و امکانات وب‌سایت
  • پیاده‌سازی عملکرد خاص و مورد نیاز شما
  • رعایت نکات خاص در پیاده‌سازی امکانات
  • رعایت اصول و قواعد امنیتی و سئو

هزینه و زمان پیاده‌سازی افزونه مورد نیاز شما با توجه به نیاز شما تنظیم خواهد شد. ممکن است نیاز شما با راه حل کوچک قابل حل باشد و یا ممکن است راه حل شما چند ماه زمان برای پیاده‌سازی نیاز داشته باشد.