دلایل زیادی برای انتخاب وردپرس برای بستر طراحی سایت وجود دارد. از هر 4 وب‌سایت در کل جهان، یک وب‌سایت با وردپرس ساخته شده و این حجم از محبوبیت همچنان در حال رشد است. رایگان و متن باز بودن، منعطف نسبت به تمام نیازهای کاربر، استاندارد و منظم در قوانین سئو، امن و همواره در حال گسترش و توسعه و… .

اما چرا باید وردپرس را برای طراحی سایت انتخاب کنیم؟ واضح است، اگر وب‌سایت شما هنوز چارچوب و شمای اصلی خود را بدست نیاورده و اگر کسب و کاری در ذهن خود دارید که هنوز به بلوغ کافی نرسیده است، نیازی نیست که هزینه‌ی سنگین طراحی سایت اختصاصی را برای کار خود انتخاب کنید. وردپرس به عنوان پیشرو و جلودار سیستم‌های مدیریت محتوا، چیزی از یک وب‌سایت اختصاصی کم ندارد و بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا از همین سیستم برای وب‌سایت خود استفاده میکنند. مزایای بسیار زیادی در مقایسه وردپرس  وب‌سایت اختصاصی وجود دارد که شما را قانع کند داشتن یک وب‌سایت اختصاصی مگر در شرایط خاص، انتخاب درستی نیست.

کاهش هزینه، ظاهر دلخواه، امکانات مطابق با نیاز شما، امنیت، بستر واضح و آسان برای یادگیری و مدیریت و…

با اینکه تم‌های بسیار زیادی برای وردپرس ساخته و آماده شده است و با اینکه تقریبا هر نوع عملکرد و امکانی که شما به آن نیاز داشته باشید از قبل برای شما آماده شده است، اما شاید به دلایلی انتخاب شما این باشد که ظاهر و امکانات وب‌سایت شما در بستر وردپرس نیاز به ویرایش و ساخت اختصاصی داشته باشد.

در واقع اگر نیازهایی دارید و یا برای ویژگی‌ها خاصی از وب‌سایت برنامه‌های خاصی دارید، طراحی قالب اختصاصی برای شما میتواند انتخاب درستی باشد.

  • نیازهای خاص در ظاهر و امکانات وب‌سایت
  • عدم استفاده از ظاهر از پیش تعیین شده و تکراری
  • رعایت نکات خاص در پیاده‌سازی امکانات
  • رعایت اصول و قواعد امنیتی و سئو

نوع قالب، امکانات آن و تکنولوژی‌های به کار رفته در پیاده ‌سازی قالب در قیمت نهایی آن موثر هستند. پس هزینه‌نهایی طراحی قالب وردپرس با توجه به نیازهای شما تعیین خواهد شد. اما بازه‌ی این هزینه‌ها از پنج میلیون تومان شروع شده و متناسب با امکانات و نیازهای کسب و کار شما رقم دقیق آن مشخص خواهد شد.

 

زمان طراحی نیز بر اساس امکانات مورد نیاز شما تخمین زده میشود اما اصولا در کمترین حالت از 45 روز (یک ماه و نیم) این بازه شروع میشود و معمولا یک هفته تا ده روز بعد از اتمام زمان پیاده‌سازی قالب، مهلت تست و انجام مراحل رفع اشکال آن آغاز میشود.